Anayurt Gazetesi
  • Dolar
    6,1021
    Dolar
  • Euro
    6,8262
    Euro
  • Altın
    249,838
    Altın
  • Bist-100
    83.675,33
    Bist-100
  • ADANA
    18/33°
    ADANA
  • ANKARA
    13/20°
    ANKARA
  • ANTALYA
    17/30°
    ANTALYA
  • BURSA
    17/26°
    BURSA
  • ISTANBUL
    17/25°
    ISTANBUL
  • IZMIR
    18/28°
    IZMIR
  • KONYA
    12/28°
    KONYA
Facebook Twitter Linkedin
Whatsapp İhbar Hattı
ANA SAYFA TÜRKİYE DIŞ HABERLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT GÜNCEL-DİZİ DİĞER FOTO GALERİ WEB TV YAZARLAR
Kaçak kazıda çıktı
Kaçak kazıda çıktı
Mağdur olmayın
Mağdur olmayın
Sıcaklık artıyor
Sıcaklık artıyor
YHT'lere ek sefer
YHT'lere ek sefer
HABERLER>SPOR
19 Nisan 2019 Cuma - 17:23

Badmintoncularımız madalyaları topladı

Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası’nda yarışan Türk sporcular toplam 91 madalya kazandı. 50+ yaş üstü tek erkekler kategorisinde yarışan Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik Balkan Şampiyonu oldu.

Badmintoncularımız madalyaları topladı

Ferda PUCAK

ANKARA (Anayurt) - Türkiye Badminton Federasyonu'nun merhum başkanı Prof. Dr. Faik İmamoğlu adına düzenlenen Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesindeki Bahri Tanrıkulu Spor Salonu'nda sona erdi.

BAŞKAN ÖZMEKİK BADMİNTON ŞAMPİYONU
8 ülkeden 154 veteran sporcunun yer aldığı organizasyonda sporcular 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+ yaş kategorilerinde yarıştı. Türk Veteran Milli Takımı 21 altın, 22 gümüş ve 48 bronz olmak üzere toplamda 91 madalya kazandı. 50+ yaş üstü tek erkekler kategorisinde madalya mücadelesi veren Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik   Balkan Şampiyonu oldu.

Ödül törenine, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Başkan Vekili Selçuk Yılmaz, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, Antalya Cumhuriyet Savcısı Niyazi Yar, Cumhuriyet Savcısı Kürşad Kağan Ergün, Oyuncu Cahit Kayaoğlu, Balkan Badminton Birliği Başkanı Prof. Dr. Puzant Kassabian, Parwomay Belediyesi Başkanı Angel Papavoz,  ve Balkan Badminton Birliği Halk Konseyi Başkanı Georgiy Manev, Türkiye Badminton Federasyonu eski Başkanı Akın Taşkent, Disiplin Kurulu Başkanı Bilal Turan Küçükarpacı katıldı.

Şampiyonanın en iyi kadın sporcusu Hırvatistanlı sporcu Maja Zubrunic, en iyi erkek sporcusu ise Bulgaristanlı sporcu Zhelyazko Valkov oldu.

 

Sonuçlar ise şu şekilde:

 

MS 65 : 1.Hristo Mihalev 2. Selçuk Öztoprak (Bursa)  3.Atilla İlhan (Bursa)  4. Arto Kasparyan  

 

MD 60: 1.Hristo Mihalev+Mehmet Yavaş     (Bursa)  2.Marin Angelov+Ivan Koleshev  

 

3. Atilla İlhan+Selçuk Öztoprak (Bursa)

 

4. Arto Kasparyan+Stoyan Stoyanov 

 

MS 60: 1. Dinko Mihailov 2. Ivan Koleshev 3. Sezai Demirel (Eskişehir)

 

XD 55: 1. Şamil Pöç+Zehra Certel (Ankara/Antalya)  2. Roman Tsimentarov+Illiyana Tsimentarova     

 

3. Marin Angelov+Vanya Angelova   

 

4. Mehmet Yavaş+Meral Koşma  (Bursa/Ankara)

 

MD 55: 1.Rumen Lazarov+Zhelyazko Valkov 2. Dinko Mihailov+Ivan Parushev    

 

3. Veselin Desev+Nikolay Zarabov

 

4. Georgi Getsov+Roman Tsimentarov

 

WS 5: 1. Zehra Certel (Antalya) 2.Meral Koşma (Ankara) 3.Reneta Koleva 4. Tsveta Koleva

 

MS 55:1.Zhelyazko Valkov 2.Ali Demirci   Mersin   3. Sadettin Erol (Bursa)  4.Şamil Pöç (Ankara)

 

XD 50 1.Antoni Kazlachev+Evdokiya Tinkova 2. Sadettin Erol+Ayşegül Doğan (Bursa)       3. Nikolay Zarabov+Nadya Beleva  

 

3. Cavit Şengün+İmran Doğan (Karabük/Ankara)

 

MD 50 : 1. Svilen Ilkov+Svetlin Tenev

 

2. Şenol Alçıkaya+Mehmet Sarıgöz (Ankara) 3. Ebu Muhsin Aksoy+Remzi Yeşil (Muş)

 

3. Adil Canımoğlu+İbrahim İlbek Niğde

 

WS 50 : 1. İmran Doğan (Ankara)

 

2. Ayşegül Doğan (Bursa) 3. Handan Tepeközcan (Hatay) 4.Vesna Cavirosvka   

 

MS 50+ Ön Eleme : 1. Gökhan Pürçüklü     (Adana) 2. Remzi Yeşil (Muş) 3.İsmail Durmuş (Hatay) 3.Ebu Muhsin Aksoy (Muş)

 

MS 50: 1. Murat Özmekik (Ankara)

 

2. Şenol Alçıkaya (Ankara)  3. Adil Canımoğlu (Niğde) 3. Ebu Muhsin Aksoy

 

(Muş)

 

XD 45+ Ön Eleme: 1.Servet Güngör+Handan Tepeközcan   (Konya/Hatay) 2.İsmail Durmuş+Hanife Topuz (Hatay/Nevşehir) 3.Jurgen Effertz+Leyla Şaşmaz (Antalya) 3.Cüneyt Bekçi+Ayfer Pınar (Hatay)

 

XD 45: 1.Şahabettin Tavukçu+Fatma Konya (İstanbul/Antalya) 2.Muzaffer Akyiğit+Feride Mügecan Torinç (Adana) 3.Stoyan Stoyanov+Hafize Nedzhibova  

 

4.Servet Güngör+Handan Tepeközcan (Konya/Hatay)

 

WD 45 : 1.Nadya Beleva+Albena Lazarova 

 

2. Sevda Bozkurt+Nuriye Günay (Adana)

 

3. Neslihan İbaş+Hanife Topuz (Nevşehir)

 

4. Nursel Ceylan+Feride Mügecan Torinç (Denizli/Adana)

 

MD 45+ Ön Eleme: 1. Ebu Muhsin Aksoy+Remzi Yeşil (Muş) 2. Hidayet Sarandi+Ömer Yıldırım (İstanbul/Ankara)  

 

3. Mehmet Örgen+Gökhan Pürçüklü (Adana)  4. Cüneyt Bekçi+Mehmet Toprak (Hatay/Adıyaman)

 

MD 45: 1. Evgeni Halachev+Antoni Kazlachev 2. M.Nazif Kuter+Hidayet Sarandi (Antalya/İstanbul) 3. Müslüm Aksoy+Nesip Korkmazer (Muş) 4. Servet Güngör+Gökhan Pürçüklü (Konya/Adana)

 

MS 45+ Ön Eleme: 1. Hidayet Sarandi (İstanbul) 2. M.Nazif Kuter (Antalya) 3. Mehmet Toprak (Adıyaman)  4. Soner Görmez (Antalya)

 

MS 45: 1. Arsen Khachatryan  2. Şahabettin Tavukçu (İstanbul) 3. Hidayet Sarandi (İstanbul) 3. Günaydın Kılıç (Ankara)

 

XD 40: 1.Yüksel Başaran+Bengi Nil Keskiner (Mersin/Hatay) 2. Daniel Dimitrov+Nasya Ivanova 3. Orhan Ray+Fatma Bahar Karaca (Adana/Hatay)  3. Aziz İlker İçsel+Gül Şimşek Yenici (İstanbul)

 

WD 40: 1. Fatma Bahar Karaca+Bengi Nil Keskiner (Hatay) 2. Serpil Babacan+Gülay Savaşgan (Antalya) 3. Valeria Dolta+Ludmila Istratii    4. Elif Yörüker Çelik+Berna Erim (Kayseri/Antalya)

 

MD 40: 1. Mehmet Fatih Kaymaz+Yasen Radev (Ankara) 2. Orhan Ray+Ahmet Yılmaz (Adana) 3. Hacı Başoda+Ahmet Şevki Dimen (Konya/Antalya) 4. Savaş Gümüş+Dinçer Kale (Antalya)

 

WS 40: 1. Yasemin Kavurmacı (Mersin)

 

2. Gül Şimşek Yenici (İstanbul) 3. Pınar Elma (Antalya) 3.Fatma Konya (Antalya)

 

MS 40+ Ön Eleme: 1.Abdullah Öz (Hatay) 2.Hüseyin Yıldız (Antalya) 3.İbrahim Ümran Akdağcık (Niğde) 3.Üzeyir Sarı (Konya)

 

MS 40:  1. Yüksel Başaran (Mersin) 2. Ersoy Korer (İstanbul) 3. Aziz İlker İçsel (İstanbul)

 

3. Yusuf Ateş (Antalya)

 

XD 35+ Ön Eleme:  1. M.Nazif Kuter+Pınar Elma (Antalya) 2. Ömer Yıldırım+Ulviye Akar (Ankara) 3. Nedim Urcan+Neslihan İbaş (Niğde/Nevşehir) 4. Hüseyin Yıldız+Gülsüm Söğüt (Antalya)

 

XD 35:  1. Ümit Altın+Zeliha Demir (İzmir/Manisa) 2. Yasen Radev+Sibel Tarakchieva

 

3. Hakan Kalkan+Damla Basançelebi (Zonguldak) 3. Gökhan Cürül+Serpil Babacan (Antalya)

 

WD 35+ Ön Eleme:  1. Neslihan İbaş+Hanife Topuz (Nevşehir) 2. Gülsüm Söğüt+Selda Yeşiltaş (Antalya) 3. Ayfer Pınar+Handan Tepeközcan (Hatay) 4. Hacer Baysal+Nesrin Öz (Hatay/Muğla)

 

WD 35:  1. Ü.Gülsüm Aslanpay+Zeliha Demir (Denizli/Manisa) 2. Nasya Ivanova+Sibel Tarakchieva      3. Yasemin Kavurmacı+Sevilay Süner Şahutoğlu (Mersin/Hatay)

 

MD 35+ Ön Eleme:  1. Mahmut Emin+Abdullah Öz (Hatay) 2. Servet Güngör+Üzeyir Sarı (Konya) 3. Serdar Sargın+Mehmet Akif Sarıoğlu (Ankara) 4. Ali Kaya+Serkan Koyuncu ( Antalya)

 

MD 35:  1. Arsen Khachatryan+Hayk Misakyan 2. Gospodin Berenski+Dimitar Dechkov 3. Ümit Altın+Barış Boyar (İzmir/Çorum) 3. Daniel Dimitrov+Ivaylo Zhelyazkov  

 

WS 35+ Ön Eleme:  1. Pınar Elma (Antalya) 2. Hacer Baysal (Hatay) 3. Serap Ecer (Niğde)

 

4. Selmin Demirci (Mersin)

 

WS 35:  1. Ü.Gülsüm Aslanpay (Denizli)

 

2. Maja Zubrinic  3. Sevilay Süner Şahutoğlu (Hatay) 4. Mariana Dimitrova  

 

MS 35+ Ön Eleme:  1. Mahmut Emin (Hatay) 2. Sedat Turunç (Hatay) 3. Mehmet Akif Sarıoğlu (Ankara)  4. Alpaslan Bülbül (Antalya)

 

MS 35:  1. Barış Boyar (Çorum) 2. Hayk Misakyan  3. Dimitar Dechkov

 

3. Emre Soykut (Eskişehir)

 

 
Başkan Büyükkılıç, Erciyes’te değerlendirme toplantısı yaptı
 
Adana için birlikte çalışacağız
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Antalyaspor madalyaları topladı
Antalyaspor, 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi kapsamında 6 ilde planlanan ...
Filede zorlu maraton
Voleybolda,  FIVB Voleybol Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyat Oyunları Elemeleri ...
Ankaragücü’nde Konya hazırlığı
MKE Ankaragücü, Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında sahasında  karşılaşacağı ...
 
Gençler’de İstanbulspor mesaisi
1. Lig’de liderlik koltuğunda oturan ve Cumartesi günü Ankara’da İstanbulspor’u ...
İkinci etap Tekirdağ’da başladı
55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2019) ikinci etabı, Tekirdağ'da başladı.
Fenerbahçe 2'de 2 peşinde
Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı, THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final ...
 
Altınordu UNICEF'le iş birliği yapacak
Altınordu Kulübü'nün, UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) ...
Osmanlıspor taktik çalıştı
Cuma günü deplasmanda Birevim Elazığspor’la karşılaşacak olan başkent ...
Etlikspor’a galibiyet morali
Etlikspor Kulüp Başkanı Erol Gürbüz, takımın oynadığı futboldan ve elde ...
 
ANAYURT GAZETESİ
YAZARLAR
Oğuz Güler
Oğuz Güler
ABD-İran savaşı çok düşük ihtimal!
Namık Kemal ZEYBEK
Namık Kemal ZEYBEK
Atatürk ve Türklerin saklı tarihi
Melike BOSTAN
Melike BOSTAN
Uçan Süpürge yükseliyor
Orhan SELEN
Orhan SELEN
İslamla kandırmak
M. Yahya EFE
M. Yahya EFE
İnsan olmak zor zanaat…
Murat POLAT
Murat POLAT
Çukurambar’a takılan siyasetçiler kim?
Tuncay ALTUN
Tuncay ALTUN
Gönül kırdınsa boşa kürek çekmişsin  
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA ANAYURT GAZETESİ
TWITTER'DA ANAYURT GAZETESİ
ARŞİV
Ana Sayfa Türkiye Dış Haberler Ekonomi Spor Magazin Kültür-Sanat Güncel-Dizi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim KünyeReklam FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva