Anayurt Gazetesi
  • Dolar
    5,3647
    Dolar
  • Euro
    6,0674
    Euro
  • Altın
    213,762
    Altın
  • Bist-100
    90,529
    Bist-100
  • ADANA
    11/18°
    ADANA
  • ANKARA
    0/6°
    ANKARA
  • ANTALYA
    8/15°
    ANTALYA
  • BURSA
    8/16°
    BURSA
  • ISTANBUL
    8/15°
    ISTANBUL
  • IZMIR
    10/18°
    IZMIR
  • KONYA
    1/11°
    KONYA
Facebook Twitter Linkedin
ANA SAYFA TÜRKİYE DIŞ HABERLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT GÜNCEL-DİZİ DİĞER FOTO GALERİ WEB TV YAZARLAR
Kıskıvrak yakalandılar
Kıskıvrak yakalandılar
Geri sayım başladı
Geri sayım başladı
Oğlu sonu oldu
Oğlu sonu oldu
Yeni bir görevim var
Yeni bir görevim var
HABERLER>SPOR
5 Aralık 2018 Çarşamba - 14:13

Geleceğin şampiyonları

Özmekik, "11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası, alt yapımızın gelişmesi açısından federasyonumuz ve antrenörlerimiz için çok önemli. En başarılı Badmintoncular bu yaş aralığında yetişmeye başlıyor ve geleceğin Özge Bayrak ve Neslihan Yiğit’leri bu şekilde yetişiyor" dedi.

Geleceğin şampiyonları

ANKARA (Anayurt) - Türkiye Badminton Federasyonu faaliyet programında yer alan ‘11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’ 29 Kasım – 2 Aralık 2018 tarihleri arasında Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde sona erdi.

Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik, alt yapının gelişimi açısından bu şampiyonanın önemine vurgu yaparak,  ‘11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası, alt yapımızın gelişmesi açısından federasyonumuz ve antrenörlerimiz için çok önem arz etmektedir. En başarılı Badmintoncular bu yaş aralığında yetişmeye başlıyor ve geleceğin Özge Bayrak ve Neslihan Yiğit’leri bu şekilde yetişiyor. Müsabakamıza katılan ve derece elde eden tüm sporcularımızı ve Antrenörlerini tebrik ederim.’ diye konuştu.

4 gün süren şampiyonaya 45 ilden, 162 kulüp ve 510 sporcu katılım sağladı.  Madalya mücadelesi sonunda sonuçlar şu şekildedir;

Çift Kızlar

1Aleyna Korkut+Elif Rabia Şimşek Erzincan Telekom Spor Kulübü.

2Defne Ilgın Koçak+Yağmur Ayça Yoldaş Samsun İlkadım Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü D/Edirne Gençlik Spor Kulübü Derneği

3Elifnur Demir+Zeynep Berre Ocakoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

3Zişan Yaren Ceylan+Şeyma Buket Koç İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

Çift Erkekler

1Mert Seven+Mehmet Can Töremiş     Ankara Ego Spor Kulübü/Çorum Belediyesi Sk

2Muhammed Eren Bilgen+Cengizhan Yazıcı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

3Hamdi Alptuğ Çelikoğlu+Ali Hamza Doğan  Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği

3Gökay Göl+Emir Pekkaraca Manisa Yunus Emre Belediye Spor Kulübü

Karışık Çiftler

1Yiğitcan Erol+Zeynep Berre Ocakoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

2Muhammed Haşim Türksoy+Işılsu Artan Ankara Ego Spor Kulübü

3Hasan Can Arslan+Eylül Azra Ak Kayseri Talas Gençlik Hizmetleri Ve Spor Kulübü/Niğde Odtü Koleji Spor Kulübü

3Cengizhan Yazıcı+Meryem Güzel İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

Tek Kızlar

1Aleyna Korkut Erzincan Telekom Spor Kulübü.

2Yağmur Ayça Yoldaş Edirne Gençlik Spor Kulübü Derneği

3Aysu Arslan Samsun İlkadım Belediyesi Gençlik Ve Spor Kulübü D

3Yağmur Tuana Yemişen Eskişehir D.S.İ. Bentspor Kulübü Derneği

Tek Erkekler

1Mehmet Can Töremiş Çorum Belediyesi Sk

2Mert Seven Ankara Ego Spor Kulübü

3Muhammed Haşim Türksoy Ankara Ego Spor Kulübü

3Yiğitcan Erol İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

 
Sesleri artık duyulsun
 
En kötü ilk yarı performansı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Gençler’in rakibi Hatayspor
Ziraat Türkiye Kupası 5.Tur ilk maçında Gençlerbirliği, Hatayspor’u ağırlıyor.
12 Dev Adam Dünya Kupası'nda
A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri ...
Yenimahalle’ye 4. Olimpik Havuz
Yenimahalle Belediyesi ilçe sakinlerinin spor yaparak zinde kalması ve ...
 
Millilerin rakipleri belli oldu
A Milli Takımımızın EURO 2020 rakipleri belli oldu!
Fener çıkışa geçmek istiyor
Lig tarihindeki en kötü sezonunu geçiren Fenerbahçe, bugün konuk edeceği ...
Başkentte yıldızlar şöleni
12 DABO 15. Yıldızlar Şöleni, renkli görüntülere sahne oldu.
 
Nilüfer’in sultanları öğrencilerle buluştu
Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Nilüfer Kadın Voleybol Takımı ...
Derbide gözler golcülerde
Süper Lig’de yarın oynanacak olan Beşiktaş – Galatasaray derbisinde gözler ...
Dünya Kupasına doğru 12 Dev adım
Çin’de yapılacak olan 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası Avrupa Elemeleri ...
 
ANAYURT GAZETESİ
YAZARLAR
Melike BOSTAN
Melike BOSTAN
Sarı Yelekliler’in ayak sesleri
Harika ÖREN
Harika ÖREN
Nobel ödüllü Rita Levi-Montalcini
Orhan SELEN
Orhan SELEN
Felsefesiz hayat boştur
Mustafa BALKIZ
Mustafa BALKIZ
Genel sağlık sigortası
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA ANAYURT GAZETESİ
TWITTER'DA ANAYURT GAZETESİ
ARŞİV
Ana Sayfa Türkiye Dış Haberler Ekonomi Spor Magazin Kültür-Sanat Güncel-Dizi
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim KünyeReklam FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva