Derin Toparlak, Paletli Yüzme Avrupa Şampiyonu oldu

15 Temmuz 2019 Pazartesi   16:23

Özgür GÜVENÇ 

İSTANBUL (Anayurt)- Paletli Yüzme Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda  6 bin metre de şampiyon ve bin 500 metrede ikinci  olan milli sporcu Derin Toparlak ve antrenörü Canberk Babaoğlu kendilerine destek olan Bakırköy Belediyesini ve  Başkan Dr. Bülent Kerimoğlu’na kupaları ile gitti ve başarılarını paylaştılar.

Yunanistan’ın Yanya şehrinde 28 Haziran - 2 Temmuz arasında düzenlenen Paletli Yüzme Büyükler Avrupa Şampiyonası’na, Bakırköy Ataspor Kulübü’nün Milli Sporcusu Derin Toparlak damgasını vurdu. Yarışmanın ikinci gününde bin 500 metrede ikinci olurken, açık su 6 bin metre yarışında iddialı rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.

 Bakırköy Belediyesi olarak spora ve sporcuya verilen desteğin devam edeceğini söyleyen Kerimoğlu, Bakırköylü sporcuların başarısı ile büyük gurur yaşadıklarını da dile getirdi. Başkan Kerimoğlu başarısından dolayı genç sporcuyu tebrik etti. Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiği başarıyı Dünya Şampiyonasıyla da taçlandırmasını istedi.  Başkan Kerimoğlu ziyaret sırasında genç sporcuya palet hediye etti.

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Derin-Toparlak-Paletli-Yuzme-Avrupa-Sampiyonu-oldu/690220