Kadınlar sessiz kaldıkça ölüyor

25 Ağustos 2019 Pazar   16:23

Tamer Arda ERŞİN

ANKARA- Sosyal medyada örgütlenen kadınlar Çankaya Belediyesi önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasıyla Kırıkkale’de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut cinayeti ve kadın cinayetlerine tepki gösterdiler.

Kırıkkale’de 28 Ağustos'ta Menderes Caddesi'ndeki kafede eski eşi  Fedai Baran tarafından öldürülen Emine Bulut’un son sözleri “ölmek istemiyorum” olmuştu. Bulut’un sözleri ve kızının “Anne, anne” feryadı sosyal medyada kadın cinayetlerine tepkiye dönüştü.

Sosyal medyada örgütlenen kadınlar Çankaya Belediyesi önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla kadın cinayetlerine tepki gösterdi. “Ölmek istemiyorum”, “Anne lütfen ölme” yazılı pankart taşıdı ve kendilerine yönelik tacizleri anlattılar. Kadınlar basın açıklamasında şunları belirtti: “Biz artık böyle olaylar görmek istemiyoruz ve bu şekilde kadın cinayetlerine insanlarımızın alışmasını istemiyoruz. Sadece sosyal medya üzerinden tepkilerimizi göstermek istemediğimiz için burada toplandık. Çünkü tepkimizi belli etmek istiyoruz sesimizin çıktığını ve her zaman güçlü kalıp bu olayları unutmayıp unutturmamayı düşünüyoruz. Bunun içinde bu yürüyüşü düzenledik umarım.

‘SESSİZ KALDIKÇA ÖLÜYORUZ’

“Bugün bu yaptığımız toplanma katledilen kadınlarımızın ailelerine bir umut olur ve yanlarında olduğumuzun farkına varırlar. Bizim bilmediğimiz daha birçok kadın cinayeti işleniyor, artık buna sessiz kalmayalım sessiz kaldıkça ölüyoruz ve öldürülüyoruz.”Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Kadinlar-sessiz-kaldikca-oluyor/691540