‘Evladım 3 yıldır 4 duvar arasında’

17 Eylül 2019 Salı   14:37

Tamer Arda ERŞİN

ANKARA- KHK ile ihraç edilen Cemal Yıldırım, AK Parti Ankara İl Binası önünde eylem yapmak isterken gözaltına alındı. Müebbet hapis cezası alan askeri öğrenci oğlu için Yıldırım yanında gelen anne Melek Çetinkaya alandan uzaklaştırıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 677 sayılı KHK ile Maliye Bakanlığı Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü’nden ihraç edilen Cemal Yıldırım, pazartesi gününden itibaren beş gün süreyle AKP Ankara İl Binası önünde oturma eylemi yapacağını duyurmuştu. Pazartesi günü daha talebinin yazıldığı pankartı açmadan gözaltına alınan Cemal Yıldırım, dün de AK Parti İl Binası önündeydi. Yıldırım’ın yanında müebbet hapis cezası alan askeri öğrenci oğlu için gelen Melek Çetinkaya da vardı. Yıldırım ikinci kez İl Binası önünden gözaltına alınırken, Çetinkaya alandan uzaklaştırıldı.

Çetinkaya alandan uzaklaşırken Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’a seslenerek, “Sen baba değil misin? 14 yaşında evlatlarımızı size teslim ettik. Evlatlarımızı 4 duvara gömün diye mi teslim ettik. 3 yıldır çocuğum dört duvar arasında. Adaletinize lanet olsun” dedi.

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Evladim-3-yildir-4-duvar-arasinda/692311