Hentbolda Süper Kupa Kastamonu’nun

3 Ekim 2019 Perşembe   14:48

A. Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) – Hentbolda Süper Kupa Kastamonu Belediyespor’un oldu. Geçen sezonun lig şampiyonu Kastamonu Belediyespor ile Türkiye Kupası’nı kazanan Muratpaşa Belediyespor Süper Kupa mücadelesinde karşı karşıya geldi. Kastamonu Belediyespor karşılaşmaya “Birlikte daha güçlüyüz” yazılı pankartla çıktılar. Türkiye Hentbol Federasyonu Spor Salonu’nda oynanan ve Kürşat Erdoğan ile İbrahim Özdeniz’in yönettiği Süper Kupa mücadelesinin ilk yarısı 14-15 Muratpaşa Belediyespor’un üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmada Kastamonu Belediyespor maçı 32-30 kazanarak ikinci kez Süper Kupa’nın sahibi oldu. Maçta Kastamonu Belediyespor kaptanı Serpil İskenderoğlu attığı 14 sayı ile galibiyette önemli bir pay sahibi oldu. Kastamonu Belediyesporlu oyuncular kupa coşkusunu tribünlerdeki taraftarlarıyla paylaştı.

 

Karşılaşma sonrası yapılan kupa töreninde Süper Kupa Şampiyonu Kastamonu Belediyespor’a kupa ve madalyalarını, Türkiye Hentbol  Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, Kastamonu Belediye Başkanı     Galip Vidinlioğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen verdi.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “ İki güzide kulübümüz, geçen  sezon şampiyonu bizdik. Türkiye Kupası’nı  Eskişehir’de  Muratpaşa Belediyesi’ne bir sayı farkla kaybetmiştik. Maçta çok büyük şanssızlık yaşamıştık, 7 tane 7 metre atışından yararlanamamıştık. Ama bugün biz iyiydik. Sporun da güzelliği burada. Her dakikası her saniyesi gerçekten çok çekişmeli ve seyir zevki yüksek bir müsabaka oldu. Her iki takımı da tebrik ediyorum. Şampiyon olduğumuz için çok mutluyum. Sporcularımızı tebrik ediyorum. Biz Kastamonu Belediyesi olarak hentbol takımımıza destekleri-mizi hiç esirgemeden devam    ediyoruz. Kastamonu hentbolda hep iddialı olmuştur. Bundan sonra da devam edecektir” diye konuştu.

Karşılaşmada 14 sayı kaydederek galibiyette önemli bir rol oynayan Kastamonu Belediyespor kaptanı Serpil İskenderoğlu ise yeni sezonda da iddialı olduklarını ifade ederek tüm kupalara talip olduklarını söyledi. Kaptan Serpil, “ Bu sezon bu kadro Türkiye’de bütün kupaları almaya ve Avrupa’da Türkiye’nin ve Kastamonu’nun adını duyurmak için kuruldu. İnşallah  bu Süper Kupa birinci kupamız olsun. Daha sonra Türkiye Kupası ve lig şampiyonluğu için de iddialı bir takımız” dedi.Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Hentbolda-Super-Kupa-Kastamonunun/692854