Kılıçdaroğlu için mahkeme yolu açıldı

4 Ekim 2019 Cuma   16:21

ANKARA (Anayurt) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, “CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır” ifadelerine yer verdi. Bahçeli, Başkanlık Divanı kararıyla CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi amacıyla bir komisyon görevlendirildiğini de bildirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3 sayfalık yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için mahkeme yolunun açıldığını dile getirdi. CHP’nin kontrolden çıktığını, siyasi ahlaktan ve millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaştığını dile getiren MHP lideri, “CHP-HDP-İP-SP arasında kurulan anayasa hazırlık masaları, kirli bağlantılar, Türkiye muhaliflerini umutlandıran sinsi ve gizli pazarlıklar birer birer gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Bilhassa CHP ile HDP’nin aynı kulvar ve kumanda merkezine sabitlenmesi büyük bir sorun olarak karşımızdadır. CHP’nin milli meselelere sırtını dönerek PKK’dan medet umar hale gelmesi skandal ötesi bir sapma halinin tezahürüdür. CHP Genel Başkanı ikbal hesaplarını ikmal ederek kaos ve krize siyasi istikbalini bağlamıştır” dedi.

CHP’nin şu anda takip ettiği siyaset Türk milletinin egemenlik ve tarihsel haklarıyla temelden ve bütünüyle çatışmaktadır” diyen Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu nedenle CHP vatana ve millete alenen karşı tavırdadır. Hiç kuşku yok ki, CHP Genel Başkanı’nın ve sözcülerinin siyasi eylem ve sözleri suç teşkil etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden teşebbüs ve girişimlere sessiz ve seyirci kalmayacaktır. Özellikle CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır.”

Bahçeli’nin açıklamasında, MHP Başkanlık Divanı’nın da kararıyla CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi ve CHP Genel Başkanı’nın suç teşkil eden fiili ve değerlendirmelerinin analiz ve araştırılması amacıyla bir komisyon oluşturulduğu da dile getirildi. Açıklamada ayrıca “Görevi, unvanı, siyasi pozisyonu, makamı ve konumu ne olursa olsun, hiç kimse suç işleme özgürlüğüne, suçluyu övme hakkına, ihanete hizmet ve refakat etme tercihine sahip olamayacaktır” ifadelerine yer verildi.Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Kilicdaroglu-icin-mahkeme-yolu-acildi/692899