Yarış bayrakları Özel Çocuklardan

15 Ekim 2019 Salı   13:45

Özgür GÜVENÇ

BODRUM (Anayurt) - Uluslararası deniz festivali Bodrum Kupası'nda (The Bodrum Cup) bu yıl yarışan yatlarda dalgalanacak yarış bayraklarını, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı'nın özel çocukları , iki gün boyunca kendi elleriyle boyayarak şans dilekleriyle yelkencilere vermek üzere ürettiler.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen bayrak boyama etkinliğine Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri, velileri, öğretmenleri, sivil toplum kuruluşlarının gönüllüleri, vakıf yönetim kurulu ve The Bodrum Cup Sosyal Sorumluluk Komitesi üyeleri ile Turgutreis Uğur Anadolu Lisesi öğrencileri de katıldı.

BODRUM CUP FARKINDALIK YARATIYOR

Bodrumlu turizmci Erman Aras'ın başkanlığında Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından 31 yıl önce başlatılan ve ara vermeksizin her yıl yapılagelen Bodrum Kupası  (The Bodrum Cup), dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve yelken meraklılarını Bodrum'da bir araya getiren uluslararası bir yelken yarışı. Güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek güneş, rüzgâr altında Ege'nin en güzel koylarında yelken yaparak dinlenme turizmini tercih neden yapan The Bodrum Cup, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. Bodrum belediyesinin de baştan beri destek verdiği bu projeler arasında Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı'nın özel öğrencileri tarafından heyecanla boyanan rengârenk bayraklar, American Hospital desteğinde yapılan Bodrum Kupası'nda (The Bodrum Cup) yarışacak yatlara bir not ile birlikte armağan edildi. Her sene olduğu gibi bu sene de bu özel gençler yarışlar başladığında marinaya gelerek bayraklarını yatlarda dalgalanırken görebilecek. Çocuklar ayrıca festival kapsamında düzenlenen konser ve kutlamalara da katılarak gönüllerince eğlenecekler.

Gerek fiziksel koşulları gerekse profesyonel kadrosu ile bugün dünya standartlarında hizmet vermekte olan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Rehabilitasyon Merkezi; fizyoterapi ve kişisel gelişim hizmetlerinin yanı sıra engellilerin bağımsız olarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak için kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör firmaları ve American Hospital The Bodrum Cup gibi Bodrum markası organizasyonları ile de işbirliği gerçekleştirerek destek alıyor.Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Yaris-bayraklari-Ozel-Cocuklardan/693196