'Aida' tüm ihtişamıyla ATO Congresium’da

17 Ekim 2019 Perşembe   13:47

Melike BOSTAN

ANKARA (Anayurt) - Ünlü İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini’nin sahneye koyduğu ve Aspendos’ta seyirciden büyük beğeni alan  “Aida” operası, bu kez Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin dev kadrosu, muhteşem dekor ve kostümleriyle Congresıum Sahnesi’’nde olacak. 

Dönüşümlü olarak Şef Antonio Pirolli ve şef Can Okan yönetiminde Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası; yine dönüşümlü olarak  Feryal Türkoğlu, Nurdan Küçükekmekçi ve Burçin Savıgne’ne  “Aida”rolünde,  Murat Karahan, Efe Kışlalı ve Koray Damcıoğlu’na  “Radames” rolünde, Ferda Yetişer, Ezgi Karakaya ve H. Zeliha Kökçek’e  “Amneris”, Eralp Kıyıcı ve Gürgan Gürgen  “Amonasro” rolünde eşlik ediyor.

Sanatseverler Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni, ünlü tenor Murat Karahan’ın yaz aylarında İtalya’nın tarihi ARENA di Verona ve Antalya Aspendos Antik Tiyatrosu’nda seslendirdiği “Aida” temsilinde sergilediği “Radames” performansını Congresium Ankara Sahnesi’nde izleme olanağı bulacaklar.

Eserin dekor tasarımı Özgür Usta, kostüm tasarımı Savaş Camgöz ve Gürcan Kubilay imzası taşırken, koro şefi Giampaolo Vessella, ışık tasarımı Giavanni Pirandello’ya ait.

Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin bale ve çocuk balesi sanatçılarının da olduğu bu dev prodüksiyonda koreograf, Sergei Terechenko.

19’uncu yüzyıl İtalyan operası ekolünden gelen ünlü İtalyan besteci Verdi’nin “en güzel operası” olarak tarihe geçen, görkemli dekor ve kostümleri ile seyirciyi büyüleyecek olan Aida operası 19 Ekim Cumartesi akşamı 20.00’de Congresium Sahnesi’nde sizlere görsel bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/-Aida-tum-ihtisamiyla-ATO-Congresiumda/693283