Tatilde çocuklara şenlik var

20 Ocak 2020 Pazartesi   16:17

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL  (Anayurt) - Yarıyıl tatilinde Maltepeli çocukları muhteşem bir “Sömestr Çocuk Şenliği” bekliyor. Dünyaca ünlü çocuk masalı kahramanları, sevilen çizgi film karakterlerinin maceraları, eğitici ve eğlendirici oyunlar sahnelenecek.  Şenlik 2 Şubat Pazar günü sona             erecek . Çocuklar etkinliklere           aileleriyle birlikte ücretsiz olarak       katılabilecekler. Tiyatro oyunlarının yanı sıra film gösterimlerinin de     yapılacağı şenlik süresince gün boyu animatörler eşliğinde yüz boyama       etkinlikleri, balon dağıtımı, maskot gösterileri de Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

ŞENLİK “KÜÇÜKPRENS” İLE BAŞLAYACAK

Şenlik Dünya edebiyatının sevilen eserlerinden  Küçük Prens ile başlayacak. Tiyatro Yeniden “Küçük Prens ve Çiçek” isimli oyunu minik izleyicilerle buluşturacak. Dünyaca ünlü çizgi film karakterleri Sylvester ve Tweety’nin maceralarının tiyatroya uyarlanmış şekli sahneye taşınacak. Geleneksel Türk kültürünün en önemli öğelerinden biri olan gölge oyunu Hacivat ve Karagöz’ü minik izleyicilere tanıtacak “Hacigöz ve Kravat” isimli oyunun gösterimi yapılacak. Şenlik kapsamında Tiyatro Yeniden “Uçmak İstiyorum”, “Cesur Farecik Cik Cik”, “Kırmızı Başlıklı Kaz”, “Herşey Elimizde”, Eskimoda Çocuk “Eskimoda Çocuk Şarkıları ve Maskot Cicoz”, Maltepe Belediye Tiyatrosu “Güneş Kasabası Sirki”, Mavi Kumpanya “İhtiyar Kedi”, “Hacigöz ve Kravat”, “Baloncu Bobo”, Uygur Çocuk Tiyatrosu “Burnunu Kaybeden Palyaço”, Sarıyer Belediye Tiyatrosu “Esrarengiz Müzik Kutusu” isimli oyunlarıyla minik izleyicilerin karşısına çıkacak.

 

ANİMASYON VE SİNEMA FİLMLERİ

Yönetmenliğini Chris Renaud ve Yarrow Cheney ikilisinin üstlendiği “Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı” isimli 2016 yapımı animasyon ve komedi filminde minikler keyifli bir yolculuğa çıkacak. Árni Ásgeirsson’un yönettiği “Puloi-Asla Yalnız Uçmayacaksın” isimli animasyon       filminde minikler Puloi’nin heyecan dolu maceralarını merakla izleyecek. Yönetmenliğini Leon Din’in üstlendiği 2018 yapımı “Ayı Kardeşler” isimli animasyon filmi de minik            izleyicilerle buluşacak.

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Tatilde-cocuklara-senlik-var/696356