Siyah Sarı Şampiyon Arı

23 Ocak 2020 Perşembe   15:35

 

Ferda KARABABA

ANKARA (Anayurt) - Özel Arı Okulları akademik başarıları ile birlikte okullar arası spor müsabakalarındaki bölgesel ve ulusal başarılarıyla da adından söz ettiriyor.

Lise Genç Kız Basketbol takımının yenilgisiz Ankara şampiyonluğunun ardından Ortaokul Yıldız Kız ve Yıldız Erkek basketbol takımları da yenilgisiz mutlu sona ulaştı. Arılılar bu yıl yenilgisiz 3 Ankara şampiyonluğuyla kırılması güç rekorlardan birine daha imza attı.

Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından 16 Ocak 2020 tarihinde  gerçekleştirilen “Okullar Arası Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Basketbol Müsabakaları Final Maçları”nda Özel Erhan Aslan Tekyıldız Yıldız Kız Basketbol Takımını 49-30 skoruyla, Yıldız Erkek Basketbol takımı ise Zafer Kolejini 87-64 mağlup ederek Ankara şampiyonu oldu.

Grup ve final maçlarını yenilgisiz geçen ve turnuva sürecini farklı kazandığı maçlarla tamamlayan Arının yıldızları okullar arası basketbol müsabakalarında Ankara’nın zirvesinde yer aldı.

KIZLAR YARI FİNALE, ERKEKLER TÜRKİYE GRUPLARINA GİDECEK

Genç Kız Basketbol takımının ardından bölgesel müsabakaları 1.likle tamamlayan ve son 3 yılın Türkiye Şampiyonu olan Yıldız Kız Basketbol Takımı Türkiye yarı finallerinde, yıldız erkekler ise Türkiye grup elemelerinde başkenti temsil edecek.

“ULUSAL BAŞARI İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Maçların ardından konuşan Özel Arı Okulları Spor Koordinatörü Tuncay Elkoca, “Okullar   arası basketbol müsabakalarında genç kızlarımızın yenilgisiz Ankara şampiyonluğunun sevincini yaşarken yıldız takımlarımızın da yenilgisiz şampiyonlukları sevincimizi katladı. Başarı geleneğimizi sürdürmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri koşulsuz destekleyen ve öğrencilerimize geniş sportif olanaklar sunan Kurucumuz Sıtkı Alp’e, Genel Müdür Yardımcılarımız Seva Demiröz ve Seda Tarman’a, yöneticilerimize ve Çankaya Üniversitesi Spor Okuluna teşekkür ediyoruz. Bölgesel başarılarımızı, ulusal düzeye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Siyah-Sari-Sampiyon-Ari/696466