İki Şair 19 Mayıs' ta buluştu

28 Ocak 2020 Salı   15:03

SAMSUN (Anayurt) - Aslen Artvinli olup Samsun Ondokuz Mayıs  ilçesi; Engiz Mahallesi' nde ikamet eden, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun ile; Samsun Ayvacık doğumlu ve aslen Bafralı olup Atakum' da  ikamet eden şair, yazar, emekli öğretmen ve Bafra Özel Atom Karıncalar Anaokulu Müdürü Oktay Zerrin, 21 Ocak Salı günü, Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bir araya geldiler.

Oktay Zerrin; Alaeddin ve eşi Havva Kaya Dursun' un; birisi kız, (Cansu Sultan), ikisi erkek, (Ahmet Mücahit) ve (Hasan Hüseyin) adlarında 3 çocuklarından Hasan Hüseyin vefat etmişti.

Alaeddin ve Havva Kaya Dursun' un biri kız diğeri erkek 2 epilepsi hastası çocukları Hasan Hüseyin ile Cansu Sultan; sadece mama ile beslemekte olup günde  10 defa bu beslenmenin gün boyu devam ettiği dile getirildi.

Alaeddin Dursun ve eşi Havva Kaya Dursun; çocuklarına gösterdikleri derin ve sıcak ilgi ve evlerindeki bakımlarıyla her ikisi de çeşitli kurumlarca "Yılın Annesi" ve "Yılın Babası" ödülleri alıp, bir anda tümTürkiye gündemine yerleşmiş, basın ve kamoyuna konu olmuşlardı.

Aynı zamanda Kültür Bakanlığı Halk Şairi de olup; bugüne  kadar 5 şiir kitabı bulunan Alaeddin Dursun ile, 4 şiir kitabı bulunan şair ve yazar Oktay Zerrin; Samsun Engiz Mahallesi' ndeki şair Alaeddin Dursun ile eşi Havva Kaya Dursun' un evlerinde  bir araya gelip sohbet ettiler.

Her 2 şair, aslen Alaçamlı olup, Bafra' da  ikamet eden bir başka şair Birfani Mahlaslı, emekli öğretmen Mehmet Alan ve yine Bafralı şair İbrahim Ünlü ile birlikte, Samsun KADEF, Samsun SASAD ve Samsun KADEF, Samsun Atakum ve Samsun TUTİ Kafe' de düzenlenen şiir dinletilerine de katılıyorlar.

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Iki-Sair-19-Mayis-ta-bulustu/696629