Yelkende uluslararası katılım

13 Şubat 2020 Perşembe   14:38

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL(Anayurt)- Dünya Optimist Şampiyonası öncesi sporcular için hazırlık niteliği       taşıyan Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl 8'incisi düzenlenecek Bodrum International     Optimist Regatta (BIOR) 20  ülkeden yelken sporcularının katılımı ile yapılacak.

Türkiye, Hırvatistan,   İsveç, Avusturya, Ukrayna,   Hollanda, Bulgaristan,       Slovenya, Libya, Umman, Malta, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, , K.Makedonya, Gürcistan, Tayland, Fas, Mısır ve Rusya'nın yer aldığı 20 ülke 61 kulüpten 567 sporcunun ön kayıt yaptırdığı 8'inci  Bodrum International Optimist Regatta, 3-7 Mart tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Bodrum-spor Yelken Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Türkiye Yelken Federasyonu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Bodrum Denizciler Derneği ve Akustik Tourism Center'ın da destek verdiği 8'inci yaşına giren Bodrum International Optimist Regatta (BIOR),  3 Mart Salı günü Kumbahçe Meydanından Bodrum Belediye Meydanına düzenlenecek kortej yürüyüşü ve açılış seremonisi ile başlayacak.

4 Mart Çarşamba günü start alacak yarışlar 7 Mart Cumartesi günü tamamlanacak. 8'inci  Bodrum International Optimist Regatta aynı gün düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Bodrum'da 4-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Optimist Şampiyonası öncesi yelken kulüpleri ve sporcuları için parkurları ve rüzgar yönlerini bilme açısından çok önemli bir hazırlık olarak   nitelenen Optimist Regatta, aynı zamanda Bodrum tanıtımına ve turizmine şimdiden önemli bir destek sağlamaya başladı.Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Yelkende-uluslararasi-katilim/697254