TFMD’de Antalya’ya değer katıyor

22 Şubat 2020 Cumartesi   14:42

ANTALYA(Anayurt)- Türkiye Foto Muhabirleri Derneği başkanı ve üyeleri Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin’i ziyaret etti. Antalya’ya 5 yılda 32 yabancı foto muhabiri ve editörü jüri toplantısı için getirdiklerini söyleyen Başkan Rıza Özel, bu yıl da Yunanistan’dan 4 önemli ismi konuk edeceklerinin altını çizdi.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğin 35 yıldır aralıksız olarak düzenlediği “Yılın Basın Fotoğrafları” yarışmasının jüri toplantısının üst üste 5’nci kez yapılacağı Antalya’da Dernek Başkanı Rıza Özel, Başkan Yardımcısı Öner Şan ve üyeler Salih Uçar ile Cenk Özel Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin’i ziyaret etti.

Vali Karaloğlu’na Antalya Döşemealtı’ndaki halı tarlalarının bir fotoğrafını hediye eden Başkan Rıza Özel, ASKA Lara Otel’de 26 Şubat-  1 Mart tarihleri arasında yapılacak, Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nın 2020 jüri toplantılarında Türkiye ve dünya basın fotoğrafının önemli isimleri bir araya geldiğini söyledi.

YUNAN KONUKLAR

Bugüne kadar Antalya’da 32 yabancı foto muhabiri ve editörü ağırladıklarını belirten Başkan Rıza Özel, “Bu yıl Yunanistan’dan 4 önemli isim konuk oluyor. Associated Press’in en önemli vizörlerinden     Lefteris Pitarakis, Agence France Press’in, dünyaca tanınan kadın foto muhabirlerinden Louisa Gouliamaki ve Drone fotoğrafçılığında dünyanın en önde gelen isimleri rasında yer alan Instagram fenomeni Costas Spathis’in yanı sıra, Yunanistan Basın Fotoğrafçıları Birliği (EFE) Başkanı Christos Bonis de jüri üyelerimiz arasında” dedi.

JÜRİYE ANTALYA’YI GÖSTERİN

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise TFMD’nin Antalya’da yaptığı organizasyonlardan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, yabancı jüri üyelerine mutlaka Antalya’nın tarihi yerlerinin gösterilmesi gerektiğini söyledi. Vali Karaloğlu, “Bu yıl bildiğiniz gibi Patara Yılı. Konuklarınızı mutlaka Patara götürün. Antalya’nın deniz, kum, güneş dışında ne gibi hazinelere ev sahipliği yaptığını mutlaka gösterin” diye konuştu.

ÜNİVERSİTE SÖYLEŞİLERİ

TFMD Başkanı Rıza Özel ve üyeler daha sonra Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Davut Çetin’in konuğu oldu. Jüri için Antalya’ya gelen konukların Akdeniz Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşacağını söyleyen Başkan Rıza Özel, “Her yıl bu buluşmayı mutlaka gerçekleştiriyoruz. Genç meslektaşlarımıza hem Türkiye’nin önde gelen foto muhabirleri ve gazetecileri, hem de yabancı konuklarımız tecrübelerini aktarıyor. Öğrenci buluşmalarımız, her yıl büyük ilgi görüyor” dedi. Kente değer katan bu organizasyona destek verdiklerini belirten ATSO Başkanı Davut Çetin ise, “TFMD’nin Antalya’da yaptığı organizasyonları yakından takip ediyoruz. Kentin tanıtımına önemli katkı sağlayan bir organizasyon” diye konuştu.Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/TFMDde-Antalyaya-deger-katiyor/697642