Çiğdem’de fantastik edebiyat

26 Şubat 2020 Çarşamba   16:20

Ezgi BARDAK

 ANKARA (Anayurt) - Ankara'nın en etkin yerel derneklerinden olan Çiğdemim Derneği 24 yıldır mahalleli olma ve dayanışma kültürünün etkin olduğu, yaşam alanlarıyla farklı özellikteki bireylerin mutlu olduğu bir mahalle olmak yolunda çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda düzenlediği  ‘Kütüphanede Yazarlarla Buluşuyoruz’ etkinliği ile mahalle sakinlerine yönelik söyleşiler gerçekleştirmeye  devam ediyor.

Bu kapsamda, şubat ayında, 30 bini aşkın kitabın yer aldığı Çiğdemim Oğuz Tansel Semt Kütüphanesinde, fantastik edebiyat türünün bir yazarı olan Emre Alpan İnan ile birlikte söyleşi gerçekleştirildi. Dünyanın en eski mesleği fantastik edebiyat yazımıdır diyerek söyleşiye başlayan İnan Dünya’da ve Türkiye’de bu edebiyat türünden örnekleri detaylarıyla anlattı. Karakterlerin analizini de yapan İnan kendi kitabı olan İsimsizler Kalesi hakkında da bilgiler verdi.

Katılımcıların meraklı sorularını yanıtlayan İnan etkinlik sonunda kitabını da imzaladı.

Etkinliği sonunda Fitnat Çıtlak tarafından Emre Alpan İnan’a teşekkür belgesi verildi ve derneğin hazırladığı bez torba hediye edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Fethi Aksoy, kütüphanelerin daha geniş kitlelere ulaşması ve             kütüphanelerin yaşayan mekanlar olması gerektiği düşüncesinden   hareketle Çiğdemim Derneği’nin kütüphanede etkinliklerini  sürdüreceğini iletti.

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Cigdemde-fantastik-edebiyat/697794