Gençler Galatasaray’a hazırlanıyor

27 Şubat 2020 Perşembe   15:43

A. Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) - Gençlerbirliği Süper Lig’de bu hafta  deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdürdü. Geçen hafta elde ettiği Ankara derbisi galibiyeti ile önemli bir üç puan alarak alt sıralardan kopan başkent ekibi  antrenmanda  kuvvet ve dayanıklılık çalışması yaptı. Yaklaşık doksan dakika süren antrenman son bölümde yapılan dar alanda top kapma oyunu ile noktalandı. Tedavilerine  devam edilen Erdem ve Ayite çalışmalara katılmadı.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu antrenman öncesi yaptığı açıklamada, iki hafta üst üste elde edilen galibiyetlerin takımda büyük bir moral kaynağı olduğuna dikkat çekerek,

“Bizim için iyi bir maç oldu. Hem derbi maçı olması hem de Alanya galibiyeti sonrası bir galibiyet daha almak bizim için iyi bir sonuç oldu. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Güzel bir galibiyet oldu. Galatasaray maçına da bu moralle hazırlanıyoruz. İnşallah Galatasaray maçından da iyi bir oyunla, iyi bir sonuçla ayrılırız” diye konuştu.

GALATASARAY HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Hamzaoğlu, Galatasaray maçı öncesinde Ayite ve Arda’nın sakatlığının olduğunu Erdem’in kasığında oluşan yırtık nedeniyle Galatasaray maçında oynayamayacağını söyledi.

Galatasaray deplasmanından iyi bir sonuçla dönmek istediklerini belirten Hamzaoğlu,

“İyi bir hazırlık süreci yaşıyoruz. Bir iki gün biraz yüklendik. Ufak tefek sakatlığı olan oyuncularımızı da dinlendiriyoruz. Onların da kendisini toparlaması için onlara zaman tanıyoruz. Yarından itibaren de taktiksel anlamda çalışmalarımıza başlayacağız. İnşallah ümid ediyorum hafta sonu Galatasaray’a karşı iyi bir            Gençlerbirliği izlettiririz” dedi.



Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Gencler-Galatasaraya-hazirlaniyor/697889