Başkent stadına kavuşacak

25 Mart 2020 Çarşamba   16:04

Orhan SAL

ANKARA (Anayurt) - Ankara 19 Mayıs Stadyumu geçtiğimiz yıl için çürük raporunun açıklanmasının ardından yıkılmıştı. Mevcut yerine yapılmasına karar verilen Yeni 19 Mayıs Stadı için aylardır bir sessizlik hakimdi. Stadyumun yıkılmasının  ardından bölge adeta kaderine  terk edilmişti. Ancak Ak Parti  Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın girişimleriyle stadyum konusunda yeni gelişmelerin olduğu öğrenildi. AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’a  Yeni 19 Mayıs Stadı konusunda yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Ceylan daha önce 55 bin kapasiteli olarak planlanan stadyum projesinin 35 bin kapasiteli olacağını ifade ederek,
“Günümüzde artık bu kadar büyük stadyumlara ihtiyaç olmadığı düşünülüyor. Bu yüzden projede değişime gidildi. 40 bin veya 35 bin kapasiteli bir stadyum düşünüldü. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile yeni bir proje üzerine çalışıldı. Yüksek maliyetler ve çabuk bitirilmesi için kapasite düşürüldü” dedi.

Yeni 19 Mayıs Stadı için temel ne zaman atılacak?

“İnşallah bu sene içinde temelini atacağız. 2 yıl içinde de bitirilmesi öngörülüyor. Ankara sporu yıllar içinde ihmal edildi. Ama bundan sonra yatırım olacak. Biz artık Ankara sporu için pozitif ayrımcılık istiyoruz. Bu konuda diğer Ankara vekillerimiz de destek veriyor. Hep beraber çalışıyoruz. Salgının olması biraz     çalışmaları geciktirebilir.”

ÇOK AMAÇLI BİR STADYUM OLACAK

“Yeni stadyumda içinde atletizm pistinin de olduğu her şey olacak. Bütün branşların da içinde olduğu bir tesisler manzumesi olacak.”

PROJE KISA ZAMANDA ORTAYA ÇIKACAK

“Üzerinde çalışılıyor. Ben bu konuyu yıllardır takip ediyorum. Kimse bilmiyor ama stadyum konusunda her dönem bakanlarla sürekli iletişim halindeyim. Spor bakanlarına defalarca konuyu anlattım. Ankara’nın bu konuda ihmal edildiğini defalarca söyledim. Cumhurbaşkanımıza stadyum konusunu defalarca dile getirdim. İnşallah bundan sonraki süreçte artık güzel gelişmeler olacak. Proje inşallah kısa zaman içinde ortaya çıkacak”

AMATÖRLER UNUTULMADI

“Amatörler de gündemimizde. Onların sorunlarını da biliyoruz. Bu projede onlar da olacak. Gazi         Mahallesi’nde yapılacak yeni tesislerin de takipçisiyiz. Ankaralı amatörler çok güzel bir tesis kazanacak”

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Baskent-stadina-kavusacak/699029