Bize göre bu lig bitmiştir

27 Mart 2020 Cuma   14:42

Orhan SAL

ANKARA (Anayurt) - Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, takımı ve ligin geleceği ile ilgili konuştu. Başkan Mert, “Bize göre bu lig bitmiştir” dedi.  Fatih Mert’e gelinen süreci ve ligin durumunu sorduk.  Büyük bir belirsizlik yaşadıklarını belirten Fatih Mert, “Şu an ne olacağı belli değil. Tüm kulüpler gibi büyük bir belirsizlik yaşıyoruz. Bizim oyuncularımız henüz hazırlıklara başlamadı. Hocamızın verdiği program var. Futbolcularımız bu program doğrultusunda evlerinde bireysel olarak çalışmalarına devam ediyorlar” dedi.

KORONA TESTİ YAPILACAK MI?
Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için test yaptıracaklarını belirten başkan Mert, “Bizim takımımıza da test yapılacak. 1 hafta sonra yaptırmayı düşünüyoruz. Doktorumuzla görüştük. Hastane değil de tesislerimizde yaptırmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

LİGİN GİDİŞATI NE OLACAK?

Bu saatten sonra hiçbir takımın lige konsantre olamayacağını belirten Fatih Mert, “Tüm kulüpler en üst perdeden açıklamalar yapıyorlar. Beşiktaş’ından tutun Kasımpaşa’ya kadar, Çaykur Rizespor’dan tutun şampiyonluğa oynayan Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay’a kadar artık bu ligin oynanamayacağını belirttiler. Büyük bir kriz var. Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak, Göksel Gümüşdağ’da sağlık sorunları var. Fenerbahçe takımının bir oyuncusun da sıkıntı olduğu açıklandı. Şimdi bu kulüpleri nasıl maçlara motive edeceksiniz. Nasıl maç oynayacaksınız” dedi.

BİZ DÜŞMEZDİK!

Büyük fedakarlık yaptıklarını belirten Fatih Mert; “Eğer bu sorun çıkmasa, ligler normal seyrinde devam etseydi biz bu ligden kesinlikle düşmezdik. Ligde kalmak için büyük fedakarlıklar yaptık, çok büyük paralar harcadık. Oynadığımız son maçı da kazanmıştık. Moral ve motivasyonumuz tamdı. Takım tam formdaydı. Bu havayla Gaziantep’e gitseydik kesinlikle maçı kazanır gelirdik. Ama şu an büyük mağduriyet yaşıyoruz. Oyuncularımızı tekrar aynı kıvama getirmek imkansız gibi. Kulüpler ligin bu şekilde bitirilmesini bu sezonun yok sayılmasını istiyorlar. Bizim de görüşümüz bu şekilde Bizim için bu lig artık bitmiştir” dedi.

Ligin kaderi spor bakanıyla yapılacak toplantıda belli olabilir diyen Ankaragücü Başkanı Mert, “Bizim tüm kulüp başkanlarının yer aldığı bir vat sap grubu var. Burada sürekli bunları konuşuyoruz. Fikirler ortaya atılıyor. Ancak Nisan ayının 2’sinde Süper Lig kulüplerinin Gençilk ve Spor Bakanımız Mehmet Muharem Kasapoğlu ile bir toplantısı olacak. Bu toplantıda karar çıkabilir.Hatta bu toplantıdan önce bile karar çıkabilir” dedi.

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Bize-gore-bu-lig-bitmistir/699161