Sosyal mesafeni koru güvende ol

26 Mart 2020 Perşembe   15:39

ANKARA (Anayurt) - Kahramankazan Belediyesi, Koronavirüsle mücadele seferberliği kapsamında, “Sosyal Mesafeni Koru Güvende Ol” uygulaması başlattı. Belediye binasına sosyal mesafenin korunmasına ilişkin çıkartmalar yerleştirilirken, parklar kapatılarak buralara verilen ücretsiz Wi-Fi hizmeti durduruldu.

Kahramankazan Belediyesi’nin Koronavirüse karşı başlattığı seferberlik alınan yeni önlemlerle sürüyor. İlçede kapsamlı dezenfekte çalışmalarını ve sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşlara yönelik hizmetlerini aralıksız sürdüren belediye yeni bir adım daha attı.

ÇIKARTMALAR YAPIŞTIRILDI

Kahramankazan Belediyesi bu doğrultuda, “Sosyal Mesafeni Koru Güvende Ol” uygulaması başlattı. Farkındalık yaratmak adına uygulama ilk olarak, belediye hizmet binasında başlatıldı. Uygulama kapsamında, belediye binasının girişi, asansörleri, koridor ve hizmet alanlarına sosyal mesafenin korunmasına ilişkin uyarıcı çıkartmalar yapıştırıldı. “Sağlığınız İçin Mesafenizi Koruyunuz” yazılı çıkartmalar ile vatandaşların asansör ya da hizmet alanlarında nasıl konum almaları gerektiği anlatılıyor. Uygulama daha sonra ise   tüm ilçede hayata geçirilecek.

PARKLAR KAPATILDI

Belediye ayrıca, ilçedeki tüm park ve bahçeleri de bu uygulama kapsamında kapattı. Parkların girişlerine, oyun alanlarına, bank ve oturma gruplarına şeritler çekildi. Ayrıca parklara verilen ücretsiz Wi-Fi hizmeti de bu kapsamda durduruldu.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, sosyal mesafenin korunmasının virüsün bulaşma riskini azalttığını belirterek, başlattıkları uygulamayı kısa sürede ilçe genelinde yaygınlaştıracaklarını söyledi. Kahramankazan Belediyesi olarak, tüm imkânlarını seferber ederek Koronavirüse karşı savaştıklarını anlatan Oğuz, “Tedbirlere uyarak ve uyarıları dikkate alarak bu virüsü hep birlikte yeneceğiz, hep birlikte   başaracağız. Virüsle mücadelemizi tüm hızıyla sürdüreceğiz” dedi.

VATANDAŞ VE PERSONEL MEMNUN

Sosyal mesafenin korunması uygulamasını, çalışanların ve vatandaşların sağlığının korunması açısından olumlu bulduğunu ifade eden belediye personelleri ve vatandaşlar, “Alınan önlemden memnunuz. Başta Belediye  Başkanımız Mansur Yavaş olmak üzere emeği teşekkür ediyoruz” dediler.

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Sosyal-mesafeni-koru-guvende-ol/699167