Evde antrenman

5 Nisan 2020 Pazar   14:30

A.Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) -  Evde kaldık. Hayatı eve sığdırdık. Korona pandemisi tüm dünyada insanları eve kapattı. Tüm sportif faaliyetler, kültür sanat etkinlikleri, iptal edilirken, korona virüsünün yayılmasını engellemek ve insan kaybını en aza indirmek için hayat neredeyse durma noktasına geldi. Koronavirüs salgını toplumu evde kalmaya zorlarken sanattan spora tüm etkinlikler de evlere taşındı. Sporcular antrenmanlarını evde yapar hale geldi.

Bu şartlarda da spor müsabakaları, antrenmanlar evlere taşındı. Profesyonel spor kulüpleri, ferdi sporcular ve amatör spor kulüpleri de ev antrenman programları ile sporcularının formda olmaları doğrultusunda programlar yapmaya, sosyal medya aracılığı ile online antrenmanlar yapmaya başladılar.

Başkent Ankara’da Batıkent Kültür Spor da sporcularına evde antrenman yaptırarak hem formda kalmalarını hem de kulüp ve sporcular ve aileleri ile dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlıyor.

Batıkent Kültürspor Kulüp Başkanı Yaşar Çelebi, “Yaşadığımız bu zorlu süreci toplum olarak dayanışma içinde olduğumuz sürece atlatırız. Önemli olan toplumsal dayanışmayı yaygınlaştırmak ve daha da güçlendirmektir.

Biz kulüp olarak evde antrenman programlarımızla hem sporcularımızla hem de ailelerimizle dayanışmayı güçlendirmeyi  amaçlıyoruz.

Deneyimli antrenörlerimizin eşliğinde her kategorideki sporcularımıza uyguladığımız antrenman programları onların formda olmalarını sağlamaya yönelik.  Böylece sporcularımızın bu süreçte de kulübün bir parçası olduğu duygusunu içselleştirmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

Başkan Çelebi, Batıkent Kültürspor olarak evde antrenman programlarının  Ahmet Köse U14, U15, U17 - Hüseyin Gündüz  U16, U19 -Muharrem Ergün U11, U12, U13 yaş gruplarına göre ayrı ayrı hazırlanarak ilgili antrenörlerce sporculara gönderildiğini belirtti.

Antrenör Muharrem Ergün ise tüm yaş gruplarındaki antrenörlerle birlikte sporcular için antrenman videoları hazırladıklarını ve bu videoları sporcularla paylaşarak evde antrenman çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Ergün, “Antrenör arkadaşlarımızla antrenman programlarımızı çocuklara gönderdik. Onlar da       evlerinde uyguluyorlar. Videolarda kültür fizik hareketleri ve spor    aletleriyle yapılan hareketler  yer alıyor. 20 yaş altı çocuklara da sokağa çıkma yasağı uygulandığından sporcularımız evdeki zamanlarını antrenman programlarımızla spor yaparak geçiriyorlar. Böylece hem bir sosyal aktivite hem de bu sayede formlarını tutuyorlar” diye konuştu.

Antrenman videolarını  U11, U12, U13, U14, U15, U16, U17 VE U19 yaş grupları olmak üzere Yaklaşık 150 sporcuya gönderdiklerini vurgulayan Ergün, “Evde kaldığımız bu süreçte liglerin başlayacağı zamana kadar tüm sporcularımızla kulüp olarak yakından ilgilenmeye çalışıyoruz. Sosyal paylaşım ağları aracılığıyla sporcularımızla her an iletişim halindeyiz” dedi.

 Sayfa Adresi: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Evde-antrenman/699916